Veebikursus

Beebi ja väikelapse uni

(vanusele 4-24 kuud)

Vähenda öiseid ärkamisi, soodusta pikki uinakuid ja harjuta laps oma voodis uinuma.

See veebikursus sobib Sulle, kui…

Su laps uinub rinnal, süles, kussutades või kaisus ning soovid harjutada ta uinuma oma voodis.

soovid vähendada öiseid ärkamisi ja/või söötmisi eakohasel viisil.

Sinu laps teeb ainult lühikesi uinakuid ja soovid aidata tal päeval pikemat uinakut teha.

Su laps ärkab hommikuti väga vara ning soovid jõuda hilisema ärkamiseni.

ees ootab üleminek vanemate toast oma tuppa ning vajad nõu selle muutuse edukaks läbiviimiseks.

Mugav formaat

Kursus koosneb videopeatükkidest ning PDF lisamaterjalidest, mis on Sulle kohe täies mahus kättesaadavad. Seega võid selle läbida ühe õhtuga või peatükkide kaupa mitme päeva jooksul.

Beebi une Käsiraamat

Kogu kursuse info ning lisamaterjalid on koondatud ka kirjalikul kujul PDF käsiraamatusse, millel on linkidega sisukord. Nii leiad endale vajaliku info kiiresti üles!

Regulaarsed rühmakõned

Sul on võimalus osa võtta kursuse rühmakõnedest, mis toimuvad 2 korda kuus. Seal saad Hannalt personaalset nõu ning vastused tekkinud küsimustele.

Piiramatu ligipääs

Sinu ligipääs ei aegu kunagi! Samuti on Sul piiramatult võimalik osa võtta rühmakõnedest. Nii saad abi millal iganes Sul seda vaja on – täna ja ka tulevikus.

BOONUS! Imetamine & uni

Kursuse liikmena saada järele vaadata imetamise ja une seostele keskendunud eriseminari salvestust, mille viis läbi imetamisnõustaja, sünnitoeataja, raseduskriisinõustaja ja endine Unehaldja unenõustaja Eliana Koov.

BOoNUS! Enese ja lapse toetamine leebe unekooli läbiviimisel

Sulle on järelevaatamiseks saadaval ka leebe unekooli läbiviimisele keskendunud eriseminari salvestus, mille viis läbi unenõustaja, sünnitoetaja ja raseduskriisinõustaja Kerli Okas.

49,00

Seminar laste une kohta päästis minu närvikava ja suhted mehega. Pärast nende nippide kasutuselevõttu magab mu aasta ja ühekuune öö läbi ilma ärkamata 11-12 tundi, varem võisime sellisest asjast vaid “und” näha, samuti on päevauned paigas ning ta uinub enamasti iseseisvalt, oma voodis, ilma nututa. Naudin nüüd emarolli hoopis enam ja ootan uue beebi sündi, sest tean juba ette, et sel korral läheb meil selle uneteemaga lihtsamalt.

– Sigrit

Unehaldjas on oma ala proff, kes teab, mida ta teeb ja teeb seda hea südamega ja soovist aidata unevõlas emmesid ja beebisid. Tean, et paljusid vanemaid hirmutab sõna “unekool”, kuid leian, et nende teadmised selles osas on puudulikud või pärinevad kallutatud allikast. Unekool ei pea tähendama lapse üksi nutma jätmist, et nuta kui tahad, aga me näeme alles hommikul- sugugi mitte. Unehaldja unekool ongi just selline, mis aitab õpetada beebisid iseseisvalt uinuma KOOS ema abiga. Sekkumine on täiesti lubatud ja okei. Jah sa võid võtta beebi sülle, jah sa võid teha talle pai, jah sa võid vaadata talle silma! Meetodeid on erinevaid ja kindlasti leiab iga ema omale sobiva. Mul on tohutult hea meel, et ma leidsin tee Unehaldjani, sest tema abiga sai beebi uinumine ja uni palju paremaks ja emmel on nüüd selle arvelt vaba aega ka!

– Triinu

Sain väga põhjaliku ülevaate beebide une parandamisest. Kui enne olid minu teadmised selles osas lünklikud (informatsiooni antud teemal leidub väga palju, kuid palju on ka vastuolusid ja nüansse), siis sealt leidsin vastused oma küsimustele ja kõhklustele. Omandatud teadmiste rakendamine päästis minu randmed ja selja, mis olid rohkest ja pidevast kussutamisest üles ütlemas. Tänu sellele on minu lapse ja ka minu enda uni oluliselt paranenud ning mul ei teki enam ärevust õhtuse magamapaneku eel. Samuti sain tagasi aja iseendale ja mehele.

– Liisi

Unehaldjas aitas mind juba siis, kui mu laps oli 7-kuune, tänaseks on laps 19-kuune ja võtan senini Unehaldja käsiraamatut kätte, kui vajan abi selgusele jõudmisel, et mis mu lapse unega parasjagu toimub ja kuidas saaksin lapse und paremini toetada. Tänu Unehaldjale on meil magamata ööd seljataha jäänud ja saame olla rõõmsad ja positiivsed lapsevanemad, et oma last igal hetkel toetada! Aitäh, et teed asja hingega ja abistada värskeid vanemaid nende kõige nõrgemal hetkel, mil võib tunduda, et enam ei oska lapse und toetada. Mina sain väga palju abi Unehaldjalt nii käsiraamatu, videode kui ka veebikohtumiste teel – kasutage võimalust ja otsige abi – uned tõesti paranevad!

– Karolin

Kolmanda lapse vanematena olime laste une kohta üht-teist lugenud ja kogenud, ent Unehaldja seminar andis meile veel palju uut teadmist. Saime näiteks juurde tehnikaid ja enesekindlust, kuidas aidata lapsel õppida end uinumiseks rahustama. Seminari algusest peale oli näha, et Unehaldjas on pädev, valdab teemat süvitsi ja tal on väga palju jagada. Meeldis, et tal on erialane haridus ning ta käsitles teemat süsteemselt ja selgelt. Salvestuse järel saadetud kokkuvõtlik PDF-fail oli samuti meeldiv üllatus. Soovitame!

– Kristel

Olime pool aastat väga hädas beebi lühikeste päevaunedega, mis kestsid vaid 30-45 minutit, ning magama panekuga, mis tähendas meie jaoks pikka nuttu ja kussutamist. Tänu unekeskkonna loomise soovitustele, päevakavadele ja rahustamismeetodile, saime beebi uned 1-2 tunni pikkusteks ja seitsmendaks elukuuks magas beebi öösiti 11 tundi järjest kordagi ärkamata. Meie jaoks oli kõige raskem otsus- kas teha unekooli või mitte, kuid täna võin öelda, et selle tulemusena paranes meie beebi uni ja ärkveloleku kvaliteet ning meie vanematena saime samuti palju rohkem oma aega, mis aitas suhet tervena hoida.

– Diana

Kursusel käsitletavad teemad:

Une füsioloogia ja areng

 • kuidas lapse und kehas reguleeritakse?
 • une areng esimesel eluaastal
 • väsimuse märgid ja üleväsimus
 • arengulised uneregressioonid – mis need on ja kuidas nendega toime tulla?
 • motoorse arengu hüpped ja uni
 • eraldatuse ärevus ja uni
 • muud und mõjutavad tegurid
 • kiindumus ja uni

Unekeskkond

 • parima unekeskkonna loomine
 • sobiva magamiskoha valik
 • siirdeese ehk kaisukas
 • uinakud vankris, kandevahendis ja voodis

Päevakava

 • unevajadus ja ärkvelolekuajad 4-24-kuuselt
 • toitumine ja söötmised päeval
  eakohase päevarütmi kujundamine
 • näidispäevakavad kuude kaupa
 • uinakute vähendamine ehk kuidas toime tulla uinaku üleminekutega
 • öine söötmine ja selle vähendamine või lõpetamine

Uneharjumused

 • mis on uneassotsiatsioonid ja kuidas need und mõjutavad?
 • abistavad ja mitteabistavad uneharjumused
 • lutiga või lutita?

Leebe unekool

 • mis on leebe unekool?
 • kuidas last leebelt muutusteks ette valmistada?
 • unerituaali kujundamine
 • leebe unekooli meetodid
 • unekooli protsess
 • lühikeste uinakute probleem
 • kuidas muuta liigvarast ärkamist
 • sagedasemad komistuskivid ja kuidas nendega toime tulla
 • toetavad tehnikad

49,00

Hanna Saar, psühholoog ja unenõustaja

Koolitajast:

Kursust viib läbi magistrikraadiga psühholoog ja unenõustaja Hanna Saar, kes on individuaalselt töötanud enam kui 300 perega ning koolitanud sadu väsinud vanemaid, aidates neil mõista lapse uneprobleemide põhjuseid ning leida lahendused, mis aitavad kogu perel paremini magada. Ta on 3 tütre ema ning omal nahal tundnud nii magamata ööde rasket koormat kui ka uneteadmiste võimsat mõju.

Korduma Kippuvad Küsimused

Kui kaua võtab aega, et lapse uni paremaks läheks?

Kui oled kursuse läbi töötanud ning oma lapsele tervikliku plaani koostanud, näed üldjuhul esimesi edusamme juba esimese 3 päeva jooksul alates leebe unekooliga alustamisest, ning märgatavat lapse une paranemist esimese 5-7 päevaga. Võid eeldada, et uute harjumuste kinnistumisel tuleb ette kõikumisi ja ajutisi tagasilangusi – mõnikord muutub lapse uni enne paranemist hoopis mõnevõrra kehvemaks. Olenevalt lapse uneprobleemidest, Sinu valitud lähenemisest ja lõplikust eesmärgist, võtab kogu protsess tavaliselt 10-30 päeva.

Mis on leebe unekool ja kuidas see erineb tavalisest unekoolist ehk nutukoolist?

Arusaadavalt tekitab sõna “unekool” vanemates hirmu ja vastumeelsust, sest kogu internet on täis vastakaid arvamusi unekooli mõjude kohta.

Unekooli vastased nimetavad seda sageli nutukooliks, mille all peetakse enamasti silmas vanakooli meetodeid, mis sisaldasid lapse väga pikaks ajaks üksi nutma jätmist. Rapid extinction ehk pane laps voodisse ja mine tagasi alles hommikul, on iganenud ja ebavajalik ning me ei toeta selle kasutamist. Samuti ei kasuta me oma töös Ferberi meetodit.

Meie kasutatavad ja ka kursuses käsitletavad meetodid kategoriseeritakse leebe unekooli ehk gentle sleep training meetodite hulka. Tegemist on erinevate käitumuslike meetodite kogumiga, mis põhinevad käitumispsühholoogial ja mille eesmärk on järk-järgult vähendada vanema pakutavat abi ning jõuda iseseisva või iseseisvama uinumiseni. See tähendab, et kogu protsessi vältel on Sul võimalik oma last toetada ja lohutada ning temaga kontaktis olla. Samuti ei ole vajalik lapse üksi jätmine ükskõik kui pikaks perioodiks, kui see Sinus ebamugavust tekitab.

Inglise keeles kasutatakse seda tüüpi meetodite kohta ka termineid sleep learning või behavioral modification.

Kas pean tingimata lapsele unekooli tegema?

Ei. Unekooli kasutatakse enamasti mitteabistavate uneassotsiatsioonide võõrutamiseks. Paljude uneprobleemide, mida oma praktikas näeme, põhjuseks on tegelikult aga üleväsimus, kaootilised uinakumustrid ja söögiajad, või lihtsalt rutiin, mis ei vasta lapse arengufaasile ega füsioloogiale. Selliseid asju saab hõlpsasti muuta ilma igasuguse unekoolita. Kursus annab Sulle teadmised, kuidas oma lapse und terviklikult hinnata ning oskused igat aspekti eraldi muuta. Nii saad muutusi teha endale ja lapsele sobivas tempos.

Kas ma saan endiselt beebiga koos magada?

Kursus annab Sulle meetodi nii juhuks, kui soovid jätkata lapsega samas toas magamist, kui ka juhuks, kui soovid lapse üle viia eraldi tuppa magama.

*Olenemata, kus laps magab – koos vanemaga, samas ruumis või eraldi toas –  järgi alati turvalise une nõuandeid ja juhiseid. 

Minu laps on 3-kuune. Kas peaksin valima vastsündinu seminari või 4-24-kuuste veebikursuse?

12-20. nädalaste beebide puhul on sageli tarvis lapse vajadusi individuaalselt hinnata, kuna tegemist on perioodiga, mil toimub palju erinevaid muutuseid nii unes, kui lapse motoorses ja kognitiivses arengus, mis omakorda määravad selle, millist lähenemist on mõistlik kasutada.

Äsja 3-kuuseks saanud lapse puhul vali pigem vastsündinu une veebikursus, kohe 4-kuuseks saava või saanud beebi puhul sobib juba beebi ja väikelapse veebikursus.

Vajadusel konsulteeri individuaalselt unenõustajaga oma lapse uneplaani osas. Selleks saad kasutada kursusejärgset tuge.

Mis saab siis, kui mul on pärast kursuse läbimist veel küsimusi?

On täiesti loomulik, et kursust läbides tekib Sul lisaküsimusi. Selleks, et kõik Sinu küsimused saaksid vastuse, on kursuseliikmetele avatud regulaarsed Zoomi rühmakõned. Enamasti toimuvad need 2 korda kuus.

Kui tunned, et tahaksid nõustajaga individuaalselt oma lapse une plaani üle vaadata, on Sul võimalik broneerida järeltoe pakett või ühekordne unekonsultatsioon.

Kui kaua on mul aega kursuse läbimiseks?

Sinu ligipääs kursusele EI aegu kunagi! See tähenab, et senikaua, kuni me antud kursust pakume, säilib ka Sinu ligipääs.

Kursuse liikmena saad automaatselt ka kõik edaspidised uuendused ja lisandused kursuse materjalile.

PDF lisamaterjalid on allalaaditavad ning jäävad Sinuga igavesti.