Individuaalne unenõustamine

lastele vanuses 4 kuud – 5 aastat

Kas maadled lapse unega?

Beebi

N

ärkab öösiti mitmeid kordi?

N

vajab sagedast öist toitmist?

N

teeb vaid lühikesi uinakuid (<60min)?

N

ärkab järjepidevalt hommikuti väga vara?

N

uinub kaua, nutuselt?

N

uinub ainult rinnal, süües või süles kiigutades?

N

uinakud on iga päev eri ajal, kuigi sooviksid rohkem regulaarsust?

Väikelaps

N

ärkab öösiti mitu korda?

N

ärkab öösiti nuttes või hüsteeriliselt?

N

vajab endiselt öist toitmist?

N

uinub ainult rinnal, süües või süles kiigutades?

N

protesteerib uinakute või ööune vastu?

N

uinub kaua või nutuselt?

N

ärkab järjepidevalt hommikuti väga vara?

Mudilane

N

ärkab öösiti mitu korda?

N

ärkab öösiti nuttes või hüsteeriliselt?

N

uinub vanema juuresolekul, kuid sooviksid seda muuta?

N

protesteerib uinaku või ööune vastu?

N

keeldub enda voodis magamast?

N

uinub kaua või väga hilja õhtul?

N

ärkab järjepidevalt hommikuti väga vara?

Peale 7 kuud võimlemispallil magama kussutamist otsustasime abi otsida. Laps uinus iseseisvalt juba esimesel ööl oma toas, oma voodis. Paari päevaga magas ta 2 pikka und päeval ja 12h jutti öösel. Mul ei ole piisavalt häid sõnu, et seda õnne kirjeldada. Tahaks tervele maailmale kuulutada, kelle lapsed ei maga, et võtke Unehaldjaga ühendust. Nii, nii tänulik!

Marleen

Ma väga soojalt soovitan Unehaldjat, kui on probleeme lapse unega. Lugesin küll raamatuid ja internetist materjale, kuid tundsin, et ma üksi ei saa hakkama. Nõustaja Kerli abiga sain tagasi võimaluse magada rohkem kui 2h öösel järjest. Laps, kes uinus vaid rinnal, jäi alates 1. õhtust ise magama ilma nututa!

Anneli

Unehaldjas päästis kogu meie pere! Pärast sisukat konsultatsiooni ja põhjalikku uneplaani ning nippe, uinus mu unelaulu ja kussutamise saatel uinunud beebi juba esimesel õhtul iseseisvalt ja seda vaid 20 minutiga! Kogu protsess ja nn “trenn” oli leebe ja lapsest ning kogu ülejäänud perest lähtuv. Ma tänan siiani teid mõttes ja ka ennast, et tee teie juurde leidsin ning kogu väsimuse ja stressi uue uinaku ees unustada sain!

Tiina

Unehaldjatelt saime väga põhjaliku uneplaani, koos eakohase päevakava, rahustamistehnikate ja muu sinna juurde kuuluvaga. Nüüdseks, kuu aega hiljem, magavad mõlemad lapsed vähemalt 12h ööund ja 2-2,5h lõunaund oma voodites.

Merilin

Minu 10 kuune preili ärkas öösiti viimastel nädalatel iga tunni takka või veel tihedamalt. Nüüd magab 12-13 tundi järjest ilma ärkamata ja meil juba esimesest unekooli õhtust nii.

Eleri

Beebide une kohta võib internetist ja raamatutest lõputult infot leida, aga minu jaoks oli Unehaldja toe puhul kõige väärtuslikum kinnitus, et teen asju õigesti, ja võimalus küsida nõu, kui kõik ei sujunud plaanipäraselt. Üksi ei oleks ma suutnud olla piisavalt järjepidev ja enesekindel, et õpetada oma laps iseseisvalt uinuma, kuid nüüd jääb ta alati oma voodis ise magama ning teeb pikki lõunauinakuid ja 12-tunniseid ööunesid!

Marie

Täisväärtuslik uni…

tugevdab lapse (ja vanema) immuunsüsteemi

vähendab stressi (nii Sinul, lapsel, kui teie peres tervikuna)

suurendab lapse keskendumis – ja õppimisvõimet (nii praegu kui ka hiljem koolis)

aitab ennetada hilisemat ülekaalu ja hüperaktiivsust

aitab lapsel oma emotsioone reguleerida, suurendades frustratsiooitaluvust ning vähendades jonnihooge

aitab kogu perel paremini toimida ja koosoldud aega rohkem nautida

leevendab efektiivselt sünnitusjärgse depressiooni sümptomeid

Rahuliku Une Raamistik

Me vaatleme und terviklikult, võttes arvesse kõiki und mõjutavaid tegureid.

bioloogia

Teadmised une bioloogiast aitavad mõista probleemide tagamaid, püstitada realistlikke eesmärke, optimeerida unekeskkonda ning luua und toetav päevaplaan.

arengufaasid

Pidades silmas lapse arengufaase, leiame kõige paremini toimivad lahendused ning mõistame, kuidas lapse hetkeline areng tema und mõjutada võib. See aitab meil ka hinnata tema une – ja toitainevajadusi ning luua turvalist unekeskkonda. 

kiindumus

Püüame mõista Sinu ja lapse vahelise kiindumussuhte omadusi, et leida uneprobleemidele lahendused, mis sobivad Sinu kasvatusstiiliga ning toetada Sind kogu protsessi vältel Sulle sobivate võtetega.

keskkond

Me aitame optimeerida lapse unekeskkonda, et viia see kooskõlla tema arenguliste vajadusega. See tähendab, et tal on kergem uinuda ja seega lihtsam temale eakohast päevakava järgida. 

Päevarütm

Eakohane päevakava, mis juhindub lapse bioloogilistest vajadustest tagab, et tema une- ja toitumisvajadused on rahuldatud. Kindel päevarütm toetab paremat ööund, pikemaid uinakuid ning lapse arengut.

uneharjumused

Vastavalt Sinu kasvatusstiilile õpetame Sulle meetodid, mille abil lapse ebasoodsaid uneharjumusi leebelt ning hoolivalt muuta. Kuidas ja millal me neid muutuseid läbi viime, oleneb lapse arengufaasist. Kõik muudatused on toetatud eakohase päevakava ja unekeskkonna poolt.

Tubli Tuduja

VEEBIPÕHINE NÕUSTAMISPAKETT

Konsulteeri asjatundjaga, selle asemel, et tundide viisi internetis vastukäivat infot läbi sõeluda või 15 erinevat nippi proovida (millest lõpuks ükski ei toimi!)

Aitame Sul mõista oma lapse unevajadusi, et tagada lapsele uni, mida ta vajab.

Anname Sulle selged ja praktilised juhised, kuidas muutusi ellu viia nii, et pisaraid oleks võimalikult vähe

Õpi nägema oma lapse und tervikuna, et leida lahendus, mis sobib just Sinu perele

Paketis sisaldub:

R

Une põhjalik hindamine

une hindamise küsimustiku abil
R

Unekonsultatsioon

45-60-minutiline veebikonsultatsioon videokõne (Zoom/Google Meet) või telefoni teel
R

personaliseeritud uneplaan

Sinu lapse vajadustest lähtuv eakohane uneplaan konsultatsioonis kokkulepitud lähenemisega (kirjalikult PDF formaadis)
R

Tugiteenus

12 päeva igapäevast (v.a nädalavahetuseti ja riiklikel pühadel) personaalset järeltuge muutuste elluviimiseks läbi meie päevalogi süsteemi

R

Järeltoe kõne

20-minutiline lisakõne 2 nädala jooksul pärast toeperioodi lõppu

235,00

* Tasuda on võimalik ka kolmes võrdses osas või järelmaksuga

Kui soovid veenduda, et meie pakutav lähenemine on Sinu perele sobiv, võid enne paketi seotamist läbida TASUTA esmase konsultatsiooni.

NB! Hetkel saab unenõustamise paketiga nõustamist alustada 3-10 päeva jooksul.

Korduma Kippuvad Küsimused

Kas pean lapsele unekooli tegema?

Mitte ilmtingimata. Unehaldjas ei ole keskendunud üksnes magamajäämist puudutavate küsimustega. Me vaatleme und terviklikult kasutades Rahuliku Une Raamistikku ning paneme kõik unepusle tükid kokku suureks tervikpildiks. Anname Sulle enesekindluse, mida muutuste elluviimiseks vajad, vältides sealjuures pisaraid nii palju, kui võimalik.

Siiski võib ette tulla, et üks osa sellest protsessist on õpetada lapsele uusi oskusi enda rahustamiseks, et jagu saada head und pärssivatest uneassotsiatsioonidest. Vaatamata sellele, et “unekool” saab pidevalt negatiivset kajastust, koolitame me kõik oma lapsi iga kord, kui neid magama paneme – isegi, kui me sellest teadlikud ei ole. See, kuidas Sa last magama paned, õpetab talle, mida oma uneajalt eeldada. Seega võib öelda, et me aitame vanematel oma lapsi “ümber koolitada” – vahetada käitumismustrid, mis lapse und ei soodusta, paremate vastu välja.

Kui Sa aga tead, et pole hetkel valmis lapse uinumisviisi muutma, kartes rohkeid pisaraid, võib olla parem alustada Sinu lapse vanusele sobiva veebikursusega, mis aitab Sul paremini mõista oma lapse und ja kuidas seda toetada ning annab võimaluse liikuda täielikult omas tempos.

Beebi ja väikelapse une veebikursus

Mudilase une veebikursus

*Me ei propageeri “tühjaks nutmise” võtteid, kus vanemad lapse üksinda nutma jätavad. Olemas on mitmeid leebemaid ja toetavamaid meetodeid.

Kas mu laps nutab selle protsessi jooksul?

Igasuguste harjumuste muutmine (ka täiskasvanute puhul) kutsub esile frustratsiooni. Ning ainuke viis, kuidas beebid ja väikelapsed oskavad oma rahulolematust väljendada, on nutmine. Kuigi teatav nutmine on ka leebe unekooli jooksul oodatav, aitame Sul last suurtest emotsioonidest toetavalt, mõistvalt ja armastavalt läbi juhtida.
Kuna vaatleme kõiki und mõjutavaid aspekte esmalt Rahuliku Une Raamistiku läbi, saame pisaraid vältida nii palju, kui vähegi võimalik.

Kas ma pean lapse une parandamiseks imetamisest loobuma?

Ei! Lapse une parandamiseks ei pea Sa imetamist lõpetama! Meie väljapakutud eakohased päevakavad soovitavad regulaarseid söötmiskordi, kuna see tagab, et beebi saab päeva jooksul piisavas koguses toitaineid ja kaloreid nii tahkest toidust (kui see on eakohane) ja piimast. See soodustab pikemat ööund. Kuid võid olla rahulik – pikaajaline imetamine ning korralik ööuni on samaaegselt saavutatavad!

Samuti ei nõua me, et alla 10-kuune lapse saaks hakkama ühegi öise toitmiseta, vaid toetame lapse toitumisvajadusi lähtuvalt tema arengust ja vajadusest.

Kas ma saan endiselt lapsega koos magada?

AAP (Ameerika Lastearstide Ühing) soovitab lapsega ühes ruumis, kuid eraldi pinnal magada, kuni beebi on vähemalt 6 kuud vana ning võimalusel terve beebi esimese eluaasta. Samas on uuringud näidanud, et toa jagamine beebiga peale 6.elukuud võib mõjuda halvasti beebi unekvaliteedile. Meie soovitus on jagada beebiga tuba esimesed 6 kuud ning siis igakuiselt (kuni beebi aastaseks saamiseni) uuesti olukorda hinnata.

Meie kogemus sadade perekondadega näitab, et vanemate kohalolu võib beebi und peale 6.elukuud segama hakata, mistõttu soovitame mõnikord beebi selles vanuses eraldi tuppa magama panna. Siiski oleneb palju siinkohal lapse temperamendist – ka ühe pere lapsed vajavad sageli erinevaid lähenemisviise. Mõned beebid magavad magusat und just vanemaga koos magades, teisi häirib kellegi kohalolu ning nad vajavad rohkem omaette olemist. Kus laps magab on igal juhul Sinu otsus – meie eesmärk on läbi unekooli lapse uni võimalikult sügavaks ja kvaliteetseks muuta. Ükskõik, kus ta ka ei maga.

*Olenemata, kus laps magab – koos vanemaga, samas ruumis või eraldi toas –  järgi alati turvalise une juhiseid.

Kas lapsekandmine on endiselt lubatud?

Jah, Sa võid endiselt beebit kandelinas või -kotis kanda. Beebi kandmine soodustab teievahelist emotsionaalset sidet, keele ja motoorika arengut ning tagab üldiselt, et beebi on rahulikum ja rõõmsam.
Alates 5.elukuust võib aga kandes magamine põhjustada lühikeste uinakute kommet. See omakorda võib viia unevaeguse, üleväsimuse ja sagedaste öiste ärkamisteni. Seetõttu soovitame keskpäevase pika uinaku teha kodus voodis, mitte kandelinas või -kotis.
Samas mõistame, kui oluline on paindlikkus ja võimalus olla lapsega liikuv. Eriti kui peres on rohkem kui üks laps. Olenevalt lapse vanusest võivad vajalikud olla lühikesed hommikused ja pärastlõunased uinakud. Neid uinakuid on sageli lihtsam õues teha ning lapse magama kandmine või ka kärutamine on siin ideaalseks variandiks.

Mis on Uneplaan?

Me teame, et paljude asjade samaaegne meelespidamine on keeruline. Eriti, kui energia tagavarad on magamatusest otsakorral. Samuti usume, et muutusi on lihtsam läbi viia, kui kõik on puust ja punaselt kirja pandud. Sellepärast saadame Sulle 72 tunni jooksul pärast konsultatsiooni Sinu lapse Uneplaani.

Oma põhjalikust uneplaanist leiad: 

  • Detailse ja personaalse ülevaate soovitatud muudatustest ning individuaalse tegevuskava, mida konsultatsioonis läbi arutasime.
  • Palju kasulikku infot, mis põhineb Rahuliku Une Raamistikul ning vastab lapse vanusele ja arengufaasile.

 

 

Kui kiiresti näen muutusi lapse unes?

Kui töötad aktiivselt koos unenõustajaga ning järgid tema antud juhiseid, näed üldjuhul esimesi edusamme juba esimese 3 päeva jooksul, ning märgatavat lapse une paranemist esimese 5-7 päevaga. Võid eeldada, et uute harjumuste kinnistumisel tuleb ette kõikumisi ja ajutisi tagasilangusi – mõnikord muutub lapse uni enne paranemist hoopis mõnevõrra kehvemaks. Olenevalt lapse uneprobleemidest, Sinu valitud lähenemisest ja lõplikust eesmärgist, võtab kogu protsess tavaliselt 10-30 päeva.

Milliseid tulemusi võin unenõustamiselt oodata?

See sõltub suuresti sellest, milleks laps bioloogiliselt võimeline on ning sellest, mis on Sinu täpne eesmärk. Näiteks on 4 kuu vanuse lapse puhul realistlik ootus 2-3 söötmist öö jooksul. Kuigi ta on võimeline järjest rohkem ennast iseseisvalt rahustama, vajab ta endiselt palju vanema abi ja toetust. Aastase lapse puhul aga on 11-12-tunnine ööuni reaalselt saavutatav. Siiski on unenõustajal oluline teada, mida Sina sellest protsessist ootad, et koostada uneplaan, mis sobib Sinu perekonna praeguse olukorraga. Võib-olla ärkab Sinu aastane laps praegu iga 2 tunni tagant, et süüa ning võib-olla on sinu praeguseks sooviks viia see 2 söötmiseni öö jooksul – ka see on reaalne eesmärk! Unehaldja unenõustajad on kõik avatud suhtumisega eksperdid, kelle jaoks on oluline juhendada lapsevanemaid viisil, mis neile vastuvõetav ja omane on.

Kas unenõustamine sobib ka kiindumusliku kasvatuse ehk attachment parenting järgimise korral?

Me usume, et tugev side lapse ja vanema vahel on une parandamisel väga oluline. Samas ei usu me, et on olemas üks ja ainus õige kasvatusviis. Uuringud näitavad, et kõige olulisem tegur lapse ja vanema lähisuhtes on vanemlik osavõtlikkus ja püsivus. Seega ei ole meie jaoks vahet, kas magad lapsega samas toas või eraldi, imetad või toidad last pudelist – me töötame pühendunult selle nimel, et terve Sinu pere saaks paremini magada ning tagada, et samas oleksid täidetud Sinu lapse füüsilised ja emotsionaalsed vajadused (ja sealjuures mitte Sinu vajaduste arvelt).