Individuaalne unenõustamine
lastele vanuses 4 kuud – 5 aastat
Kas maadled lapse unega?
Beebi
ärkab öösiti mitmeid kordi?
vajab sagedast öist toitmist?
teeb vaid lühikesi uinakuid (<60min)?
ärkab järjepidevalt hommikuti väga vara?
uinub kaua, nutuselt?
uinub ainult rinnal, süües või süles kiigutades?
uinakud on iga päev eri ajal, kuigi sooviksid rohkem regulaarsust?
Väikelaps
ärkab öösiti mitu korda?
ärkab öösiti nuttes või hüsteeriliselt?
vajab endiselt öist toitmist?
uinub ainult rinnal, süües või süles kiigutades?
protesteerib uinakute või ööune vastu?
uinub kaua või nutuselt?
ärkab järjepidevalt hommikuti väga vara?
Mudilane
ärkab öösiti mitu korda?
ärkab öösiti nuttes või hüsteeriliselt?
uinub vanema juuresolekul, kuid sooviksid seda muuta?
protesteerib uinaku või ööune vastu?
keeldub enda voodis magamast?
uinub kaua või väga hilja õhtul?
ärkab järjepidevalt hommikuti väga vara?
Täisväärtuslik uni…
tugevdab lapse (ja vanema) immuunsüsteemi
vähendab stressi (nii Sinul, lapsel, kui teie peres tervikuna)
suurendab lapse keskendumis – ja õppimisvõimet (nii praegu kui ka hiljem koolis)
aitab ennetada hilisemat ülekaalu ja hüperaktiivsust
aitab lapsel oma emotsioone reguleerida, suurendades frustratsiooitaluvust ning vähendades jonnihooge
aitab kogu perel paremini toimida ja koosoldud aega rohkem nautida
leevendab efektiivselt sünnitusjärgse depressiooni sümptomeid
Rahuliku Une Raamistik
Me vaatleme und terviklikult, võttes arvesse kõiki und mõjutavaid tegureid.
bioloogia
Teadmised une bioloogiast aitavad mõista probleemide tagamaid, püstitada realistlikke eesmärke, optimeerida unekeskkonda ning luua und toetav päevaplaan.
arengufaasid
Pidades silmas lapse arengufaase, leiame kõige paremini toimivad lahendused ning mõistame, kuidas lapse hetkeline areng tema und mõjutada võib. See aitab meil ka hinnata tema une – ja toitainevajadusi ning luua turvalist unekeskkonda.
kiindumus
Püüame mõista Sinu ja lapse vahelise kiindumussuhte omadusi, et leida uneprobleemidele lahendused, mis sobivad Sinu kasvatusstiiliga ning toetada Sind kogu protsessi vältel Sulle sobivate võtetega.
keskkond
Me aitame optimeerida lapse unekeskkonda, et viia see kooskõlla tema arenguliste vajadusega. See tähendab, et tal on kergem uinuda ja seega lihtsam temale eakohast päevakava järgida.
Päevarütm
Eakohane päevakava, mis juhindub lapse bioloogilistest vajadustest tagab, et tema une- ja toitumisvajadused on rahuldatud. Kindel päevarütm toetab paremat ööund, pikemaid uinakuid ning lapse arengut.
uneharjumused
Vastavalt Sinu kasvatusstiilile õpetame Sulle meetodid, mille abil lapse ebasoodsaid uneharjumusi leebelt ning hoolivalt muuta. Kuidas ja millal me neid muutuseid läbi viime, oleneb lapse arengufaasist. Kõik muudatused on toetatud eakohase päevakava ja unekeskkonna poolt.
Tubli Tuduja
VEEBIPÕHINE INDIVIDUAALNÕUSTAMISE PAKETT
Konsulteeri asjatundjaga, selle asemel, et tundide viisi internetis vastukäivat infot läbi sõeluda või 15 erinevat nippi proovida (millest lõpuks ükski ei toimi!)
Aitame Sul mõista oma lapse unevajadusi, et tagada lapsele uni, mida ta vajab.
Anname Sulle selged ja praktilised juhised, kuidas muutusi ellu viia nii, et pisaraid oleks võimalikult vähe
Õpi nägema oma lapse und tervikuna, et leida lahendus, mis sobib just Sinu perele
Nii kulgeb meie nõustamisprotsess:
Une põhjalik hindamine
Enne konsultatsiooni palume Sul täita ära une hindamise küsimustik, mille põhjal nõustaja konsultatsiooni ette valmistab.
Konsultatsioon
60-75 minutiline veebikonsultatsioon videokõne (Zoom/Google Meet) või telefoni teel.
personaliseeritud uneplaan
3 päeva jooksul pärast konsultatsiooni saadab nõustaja Sulle kirjaliku, PDF formaadis uneplaani konsultatsioonis kokkulepitud lähenemisega
Tugiteenus
Kokkulepitud ajal alustad uneplaani rakendamist ning nõustaja pakub Sulle 12 päeva järjest igapäevast (v.a nädalavahetuseti ja riiklikel pühadel) tagasisidet, nõu ja tuge läbi meie päevalogi süsteemi.
Järeltoe kõne
20-minutiline järelkõne toimub 2 nädala jooksul pärast toeperioodi lõppu, et saaksid vastused tulevikku puudutavatele küsimustele ning vajadusel edasisi soovitusi.
Une põhjalik hindamine
Enne konsultatsiooni palume Sul täita ära une hindamise küsimustik, mille põhjal nõustaja konsultatsiooni ette valmistab.
Konsultatsioon
60-75 minutiline veebikonsultatsioon videokõne (Zoom/Google Meet) või telefoni teel.
personaliseeritud uneplaan
3 päeva jooksul pärast konsultatsiooni saadab nõustaja Sulle kirjaliku, PDF formaadis uneplaani konsultatsioonis kokkulepitud lähenemisega
Tugiteenus
Kokkulepitud ajal alustad uneplaani rakendamist ning nõustaja pakub Sulle 12 päeva järjest igapäevast (v.a nädalavahetuseti ja riiklikel pühadel) tagasisidet, nõu ja tuge läbi meie päevalogi süsteemi.
Järeltoe kõne
20-minutiline järelkõne toimub 2 nädala jooksul pärast toeperioodi lõppu, et saaksid vastused tulevikku puudutavatele küsimustele ning vajadusel edasisi soovitusi.
€249,00
* Tasuda on võimalik ka kolmes võrdses osas või järelmaksuga
Kui soovid veenduda, et meie pakutav lähenemine on Sinu perele sobiv, võid enne paketi seotamist läbida TASUTA esmase konsultatsiooni.
NB! Hetkel saab unenõustamise paketiga nõustamist alustada 3-10 päeva jooksul.
Korduma Kippuvad Küsimused
Kui kiiresti näen muutusi lapse unes?
Kui töötad aktiivselt koos unenõustajaga ning järgid tema antud juhiseid, näed üldjuhul esimesi edusamme juba esimese 3 päeva jooksul, ning märgatavat lapse une paranemist esimese 5-7 päevaga. Võid eeldada, et uute harjumuste kinnistumisel tuleb ette kõikumisi ja ajutisi tagasilangusi – mõnikord muutub lapse uni enne paranemist hoopis mõnevõrra kehvemaks. Olenevalt lapse uneprobleemidest, Sinu valitud lähenemisest ja lõplikust eesmärgist, võtab kogu protsess tavaliselt 10-30 päeva.
Kui tulen nõustamisse, kas pean lapsele unekooli tegema?
Enamasti on üks vajalik osa nõustamisprotsessist õpetada lapsele uusi uinumisharjumusi, et jagu saada head und pärssivatest uneassotsiatsioonidest.
Kui Sa tead, et pole hetkel valmis lapse uinumisviisi muutma, kartes rohkeid pisaraid, võib olla parem alustada Sinu lapse vanusele sobivast veebikursusest, mis aitab Sul paremini mõista oma lapse und ja kuidas seda toetada ning annab võimaluse liikuda täielikult omas tempos.
Beebi ja väikelapse une veebikursus
*Me ei propageeri “tühjaks nutmise” võtteid, kus vanemad lapse üksinda nutma jätavad. Olemas on mitmeid leebemaid ja toetavamaid meetodeid.
Mis on leebe unekool ja kuidas see erineb tavalisest unekoolist ehk nutukoolist?
Arusaadavalt tekitab sõna “unekool” vanemates hirmu ja vastumeelsust, sest kogu internet on täis vastakaid arvamusi unekooli mõjude kohta.
Unekooli vastased nimetavad seda sageli nutukooliks, mille all peetakse enamasti silmas vanakooli meetodeid, mis sisaldasid lapse väga pikaks ajaks üksi nutma jätmist. Rapid extinction ehk pane laps voodisse ja mine tagasi alles hommikul, on iganenud ja ebavajalik ning me ei toeta selle kasutamist. Samuti ei kasuta me oma töös Ferberi meetodit.
Meie kasutatavad ja ka kursuses käsitletavad meetodid kategoriseeritakse leebe unekooli ehk gentle sleep training meetodite hulka. Tegemist on erinevate käitumuslike meetodite kogumiga, mis põhinevad käitumispsühholoogial ja mille eesmärk on järk-järgult vähendada vanema pakutavat abi ning jõuda iseseisva või iseseisvama uinumiseni. See tähendab, et kogu protsessi vältel on Sul võimalik oma last toetada ja lohutada ning temaga kontaktis olla. Samuti ei ole vajalik lapse üksi jätmine ükskõik kui pikaks perioodiks, kui see Sinus ebamugavust tekitab.
Inglise keeles kasutatakse seda tüüpi meetodite kohta ka termineid sleep learning või behavioral modification.
Kas mu laps nutab selle protsessi jooksul?
Igasuguste harjumuste muutmine (ka täiskasvanute puhul) võib tekitada stressi ja frustratsiooni. Ainuke viis, kuidas beebid ja väikelapsed oskavad oma rahulolematust väljendada, on läbi nutu. Kuigi nutt on ka leebe unekooli jooksul oodatav, teeme kõik endast oleneva, et vähendada pisaraid ning anda Sulle meetodid, mille abil oma last igal sammul toetada.
Kas ma pean lapse une parandamiseks imetamisest loobuma?
Ei! Lapse une parandamiseks ei pea Sa imetamist lõpetama! Meie väljapakutud eakohased päevakavad soovitavad regulaarseid söötmiskordi, kuna see tagab, et beebi saab päeva jooksul piisavas koguses toitaineid ja kaloreid nii tahkest toidust (kui see on eakohane) ja piimast. See soodustab pikemat ööund. Kuid võid olla rahulik – pikaajaline imetamine ning korralik ööuni on samaaegselt saavutatavad!
Samuti ei nõua me, et alla 10-kuune lapse saaks hakkama ühegi öise toitmiseta, vaid toetame lapse toitumisvajadusi lähtuvalt tema arengust ja vajadusest.
Mis on Uneplaan?
Me teame, et paljude asjade samaaegne meelespidamine on keeruline. Eriti, kui energia tagavarad on magamatusest otsakorral. Samuti usume, et muutusi on lihtsam läbi viia, kui kõik on puust ja punaselt kirja pandud. Sellepärast saadame Sulle 72 tunni jooksul pärast konsultatsiooni Sinu lapse Uneplaani.
Oma põhjalikust uneplaanist leiad:
- Detailse ja personaalse ülevaate soovitatud muudatustest ning individuaalse tegevuskava, mida konsultatsioonis läbi arutasime.
- Palju kasulikku infot, mis põhineb Rahuliku Une Raamistikul ning vastab lapse vanusele ja arengufaasile.
Milliseid tulemusi võin unenõustamiselt oodata?
See sõltub suuresti sellest, milleks laps arenguliselt võimeline on ning sellest, mis on Sinu täpne eesmärk. Näiteks on 4 kuu vanuse lapse puhul realistlik ootus 2-3 söötmist öö jooksul. Kuigi ta on võimeline järjest rohkem ennast iseseisvalt rahustama, vajab ta endiselt palju vanema abi ja toetust. Aastase lapse puhul aga on 11-12-tunnine ööuni reaalselt saavutatav. Siiski on unenõustajal oluline teada, mida Sina sellest protsessist ootad, et koostada uneplaan, mis sobib Sinu perekonna praeguse olukorraga. Unehaldja unenõustajad on kõik avatud suhtumisega eksperdid, kelle jaoks on oluline juhendada lapsevanemaid viisil, mis neile vastuvõetav ja omane on.
Kas unenõustamine sobib ka kiindumusliku kasvatuse ehk attachment parenting järgimise korral?
Me usume, et tugev side lapse ja vanema vahel on une parandamisel väga oluline. Samas ei usu me, et on olemas üks ja ainus õige kasvatusviis. Uuringud näitavad, et kõige olulisem tegur lapse ja vanema lähisuhtes on vanemlik osavõtlikkus ja püsivus. Seega ei ole meie jaoks vahet, kas magad lapsega samas toas või eraldi, imetad või toidad last pudelist – me töötame pühendunult selle nimel, et terve Sinu pere saaks paremini magada ning tagada, et samas oleksid täidetud Sinu lapse füüsilised ja emotsionaalsed vajadused (ja sealjuures mitte Sinu vajaduste arvelt).
Kui Sa ei ole kindel, et meie metoodika sobib Sinu vanemlusstiiliga, broneeri enne paketi ostmist kindlasti tasuta esmakonsultatsioon.
Kas saan paketi eest tasuda ka mitmes osas või järelmaksuga?
Loomulikult!
Kasutame e-poe maksteteks ESTO’t, mille abil on Sul võimalik kõikide meie teenuste eest tasuda nii 3 võrdses osas, 1 kuu pärast või endale sobiva aja jooksul järelmaksuga.
Ma arvan, et ei vaja nii suures mahus teenuseid. Kas üksikkonsultatsiooni võimalus on ka olemas?
Meie pikk kogemus on näidanud, et sellisel viisil struktureeritud nõustamine on kõige efektiivsem.
Üksikkonsultatsioone pakume nendele vanematele, kes on juba läbinud oma lapse vanusele vastava veebikursuse või on varasemalt juba läbinud täispaketi. Mõnikord pakume üksikkonsultatsioone ka üle 2-aastaste laste vanematele, kes vajavad nõu mingi konkreetse probleemiga tegelemiseks ega vaja uneplaani ega edasist nõustaja tuge muutuste rakendamisel.
Kui Sa pole kindel, kas vajad paketti või piisaks teile ühekordsest nõustamisest, broneerida tasuta esmakonsultatsioon.
Mis juhtub, kui soovin nõustamist katkestada?
Mõnikord juhtub, et vanemad otsustavad alles pärast konsultatsiooni, et pole valmis suuremateks muutusteks või tekib mingil muul põhjusel (nt ootamatud muutused peres, haigused vms) vajadus või soov nõustamine katkestada. Sellisel juhul püüame alati mõista pere vajadusi ning olla paindlikud.
Enamus juhtudel saame pakkuda osalist tagasimakset kasutamata jäänud teenuste ulatuses. Lõpliku otsuse tagasimakse võimalikkuse ja suuruse osas teeb Unehaldja tegevjuht Hanna Saar.