Puhanud Põnni Päevakavad
Veebikursus 0-36-kuuse lapse eakohase ning und soodustava päevarütmi kujundamiseks
(Saadaval vaid eesti keeles)
Puhanud Põnni Päevakavad
Veebikursus 0-36-kuuse lapse eakohase ning und soodustava päevarütmi kujundamiseks
(Saadaval vaid eesti keeles)
Veebikursus aitab Sul:
hinnata oma lapse unevajadust,
et saaksid toetada piisavat päeva- ja ööund.
Luua lapsele eakohast päevarütmi,
mis soodustab pikemaid uinakuid ja paremat ööund.
Leida parimad ajad päevasteks uinakuteks,
et soodustada kiiret ja kerget uinumist.
Ajastada lapse päevaseid söögiaegu,
et vähendada öise söömise vajalikkust ning muuta öö läbi magamine lihtsamaks.
lahendada kõige sagedasemaid päevakava probleeme,
et kogu pere saaks jälle paremini puhata.
Läbida üleminekud ühelt päevakavalt teisele sujuvalt
ja head und ohverdamata.
ära tunda uneregressioone
ning nendega toime tulla.
luua lapsele optimaalset unekeskkonda
et muuta uinumine lihtsamaks ja soodustada pikki uinuakuid.
Ajastada erinevas vanuses laste päevarütmi,
et tagada endale päeva jooksul vähemalt üks hingetõmbepaus.
€24,90
Tänu Puhanud Põnni päevakavale oskame lapse päevaplaani eakohaselt üles ehitada ning oskame seda vajadusel kohendada. Palju aitasid teadmised hommikuse äratamise ja ärkamise kohta. Nüüd teame, et varajased ärkamised ei pea olema, vaid need on millegi tulemus.
– Kätlin
Ostsin teie PP raamatu kuna laps läks magama ainult suure nutu saatel ja seda kussutades vahepeal isegi 30minutit ja kõige halvematel õhtutel tuli appi võtta ka jooksev vesi. Kui jälgides teie päevakava paari päevaga beebi ei protestinud enam ühegi une vastu ja saime ilma suure nututa magamiskotti ja magama iseseisvalt oma voodisse.
– Sane
Meie pere kaksikud saavad järgmisel nädalal 4-kuuseks ja Puhanud Põnni Päevakavad ostsin, kui nad olid kuskil 2-kuused. Selle abiga olen palju selgemaks saanud laste ärkveloleku ajad ja oskan arvestada nende uneaegu ja märkatavalt paremini jäävad nüüd magama.
– Elise
PPP sai ostetud kui vanem laps oli veidi alla aastane ja selle abil oleme saanud kuidagi nii lihtsalt üleelatud uneregressioonid ja kahelt unelt ühele ülemineku. Polegi nagu aru saanud, et nüüd see toimus. Võtsin aga uue vanusega vastava kava ette ja nii sobis kohe. Uue beebi sündides hakkasin kohe algusest peale kavade järgi päevi sättima. Ja tõesti nii lihtne on elu planeerida kui tead, millal laps ka kahe kuu pärast lõunaund magab. Teatripiletid, trennid jne. Nagu võlukuul oleks antud beebiga kaasa. Ja kõige toredam on see, et ööune kerge nihutamisega olen saanud 2-aastase ja 10-kuuse samal ajal lõunaund magama. 2h oma aega emale!
– Gerttu
PP Päevakavade jälgimine minu esimese lapsega aitas mul planeerida kõiki käimisi ja tegemisi nii lihtsaks, et ma ei pidanud stressama kas ja kuidas mu laps magab. Aidates tal muuta keskkond ja päev talle eakohaselt sobilikuks. Lisaks aitasid erinevate kuude juures olevad tähelepanekud valmistada mind ette selleks, mis võib muutuda ja miks. Mulle meeldis selline teadlik lähenemine ning kindlasti kasutan seda ka oma teise lapsega.
– Nelli
Testitud ja tõestatud
Kõik meie päevakavad ja nende rakendamise põhimõtted on testitud ja oma efektiivsust tõestanud sadade laste puhul.
Kergesti kohandatavad
Igas vanuserühmas on välja toodud 2 alternatiivset näidiskava ning kursus annab Sulle juhised nende kohandamiseks enda lapse jaoks.
Piiramatu ligipääs
Sinu ligipääs kursusele ei aegu, mis tähendab, et võid seda kasutada nii praegu kui 2 aasta pärast. Päevakava näidisid on toodud vanusele 0-36 kuud.
igihaljas
Kogu kursuse materjal on Sulle koheselt kättesaadav ning saad seda läbida endale sobivas tempos ja ajal.
Printerisõbralik
Näidiskavad on koondatud PDF dokumenti, et saaksid need hõlpsasti välja printida ja näiteks külmkapi külge kinnitada.
Päevakava veebikursus sisaldab:
1.Video – Päevakava kasutegurid ehk MIKS Su laps vajab päevarütmi?
2.Video – Päevakava koostamise põhimõtted ehk kuidas meie päevakavad üles ehitatud on?
3.Video – Päevarütmi loomine ehk kuidas meie päevakavasid kasutada?
4.Video – Päevakava kohandamine ehk kuidas mugandada näidiskava oma lapse jaoks ning lahendada sagedasemaid probleeme
5.Video – Uinakute üleminekud ehk kuidas loobuda uinakutest head und kaotamata?
PDF sadade laste puhul end tõestanud eakohaste päevakavade näidistega igale vanusele (0-36 kuud), et vähendada igapäevast pimesi katsetamise stressi.
BOONUS video – Uneregressioonid ehk kuidas neid ära tunda ja nendega toime tulla.
BOONUS video – Optimaalne unekeskkond ehk kuidas luua lapsele und soodustavat magamiskohta.
€24,90
Часто задаваемые вопросы
Kas päevakavad sisaldavad unetreeningut?
Ei. Unetreeningut kasutatakse enamasti halbade uneassotsiatsioonide võõrutamiseks. Paljude uneprobleemide põhjuseks, mida oma praktikas näeme on tegelikult aga üleväsimus, kaootilised uinakumustrid ja söögiajad, või lihtsalt rutiin, mis ei vasta lapse arengufaasile ega bioloogiale. Selliseid asju saab hõlpsasti muuta ilma igasuguse unekoolita. Selleks on lihtsalt vaja õigeid abivahendeid. Seetõttu olemegi loonud Puhanud Põnni Päevakavad – et lihtsalt ja efektiivselt anda edasi kogu vajalik tarkus laste unest, ilma igasuguse unekooli vajaduseta.
Могу ли я по-прежнему спать с ребенком?
AAP (Ameerika Lastearstide Ühing) soovitab lapsega ühes ruumis, kuid eraldi pinnal magada, kuni beebi on vähemalt 6 kuud vana ning võimalusel terve beebi esimese eluaasta. Samas on uuringud näidanud, et toa jagamine beebiga peale 6.elukuud võib mõjuda halvasti beebi unekvaliteedile. Meie soovitus on jagada beebiga tuba esimesed 6 kuud ning siis igakuiselt (kuni beebi aastaseks saamiseni) uuesti olukorda hinnata.
Наш опыт показывает, что присутствие родителей может мешать спать малышу уже после 6 месяцев, именно поэтому, в этом возрасте мы иногда рекомендуем укладывать малыша спать в отдельной комнате. Однако, многое зависит от темперамента ребенка – даже детям из одной семьи часто нужны разные подходы. Некоторые малыши спят сладким сном только тогда, когда они спят с родителем, другим это мешает. В любом случае, это ваше решение, где спит ребенок: наша цель - помочь изменить сон ребенка, сделать его максимально глубоким и качественным через школу сна. Неважно, где он спит.
*Olenemata, kus laps magab – koos vanemaga, samas ruumis või eraldi toas – järgi alati turvalise une nõuandeid ja juhiseid.
Kas lapse magama kandmine on endiselt lubatud?
0-4 kuu vanused beebid magavad sageli kõige paremini, kui neid kandelinas kantakse. Kuid alates 5. elukuust võivad valgus, liikumine ja kiiresti vahelduv unekeskkond põhjustada lühikeste uinakute tegemise harjumuse. See omakorda võib aga tähendada vähem taastavat, sügavat und; üleväsimust ja tihedamat öist ärkamist. Seetõttu julgustame vanemaid panema beebi pikka päevaund magama kodus ja omas voodis, mitte kandelinas/kotis või kärus.
Kuna me oleme ka ise emad, saame väga hästi aru, et on oluline olla päevaplaanis paindlik, eriti kui kodus on kasvamas mitu last. Puhanud Põnni Päevakavad aitavad Sul päevi struktureerida nii, et lapsele eakohase graafiku kõrvalt jääb paindlikkust ajaga mängida nii palju, kui vähegi võimalik. Näiteks, olenevalt lapse vanusest võivad olla vajalikud lühikesed uinakud hommikul ja pärastlõunal – neid uinakuid on lihtne läbi viia kodust eemal ja/või beebit magama kandes.
Aga mis saab siis, kui vajan personaalset abi?
Kui tunned, et vajad lisaks päevakavadele ka individuaalset abi oma lapse une parandamiseks, soovitame üks-ühele unenõustamist meie kvalifitseeritud nõustajatega. “Tubli Tuduja” nõustamispakett on Unehaldja veebipõhine unenõustamisteenus. Rohkem infot 4-24-kuuste laste individuaalnõustamise kohta leiad SIIT ja üle 2-aastaste laste nõustamise kohta SIIT.
Ma olen ka varem püüdnud lapsele päevarütmi luua, kuid tulutult. Kas nendest päevakavadest on abi?
Jah. Me oleme kasutanud Puhanud Põnni Päevakavasid, et aidata sadu perekondi, kes on Sinuga samas paadis. Kõige parem nende rutiinide juures on see, et need on pigem päevase rütmi loojad, kui kindlad plaanid – Sa saad neid kasutada kas täpselt nii, nagu kirjas, või modifitseerida neid nii, et need sobiksid Sinu perekonna vajadustega. Sellisel juhul on lihtsalt oluline silmas pidada eakohaseid ärkvelolekuaegu, et vältida lapse üleväsimist ning soodustada hea ööune magamist. Lisaks sellele annab veebikursus hulgaliselt näpunäiteid, mida on lihtne igas vanuses lapse puhul järgida – näiteks, kuidas edukalt tutvustada unerituaali, tulla toime une arenguga, kuidas luua unekeskkond, mis lapse und soodustab ja palju muud.
Meie perel on palju kokkulepitud asjaajamisi. Kas me saame ikkagi päevakavasid kasutada?
Mõistame ja teame vanematena, et elus on asju, mida ei saa jätta ajamata. Lõppude lõpuks ei ole meil võimalik päev otsa kodus olla ja uinakuid läbi viia! See on ka üks põhjustest, miks me Puhanud Põnni Päevakavad välja töötasime – et luua ja säilitada päevas nii palju paindlikkust, kui võimalik, et saada vajadusel kodust lahkuda ning teada sealjuures, kuidas lapse päevaplaani kohaselt mugandada. Siiski, beebid ja väikelapsed vajavad reeglina teatavat korrapärasust, seega ei ole uinakute vahelejätmine või nende ebaregulaarsus pikas perspektiivis kasulik. See võib sageli kaasa tuua lapse une üleüldise halvenemise ning muuta uneprobleemide parandamise ääretult keeruliseks.
Kas päevakavad lahendavad minu lapse uneprobleemid?
Kui Sa ei koge 2-3 nädala jooksul peale päevaplaani püsivat järgimist lapse une paranemist, või olukord hoopis halveneb, võib probleemiks olla mõni päevaplaani väline faktor (nt. halb uneassotsiatsioon), mis takistab uuel päevarütmil toimimast. Sellisel juhul uuri lähemalt meie uneseminaride või individuaalnõustamise kohta (lingid leiad ülalt menüüst).