Veebikursus

Beebi ja väikelapse uni

(4-24 месяца)

(eesti keeles)

Unehaldja populaarne veebiseminar nüüd kursuse kujul!

Veebikursus aitab lapse und parandada olukorras, kus…

Laps uinub vaid rinnal ning see on muutunud Sinu jaoks kurnavaks

Laps uinub vaid süles kiigutades ning sooviksid, et ta uinuks oma voodis

Laps magab kaisus, kuid sooviksid teda harjutada oma voodisse

Laps magab vanemate magamistoas, kuid sooviksid ta viia oma tuppa tuduma

Laps Teeb vaid lühikesi uinakuid

Laps ärkab öösiti sageli ning vajab Sinu abi või söötmist, et uuesti uinuda

Laps ärkab hommikuti väga vara ning ei suuda uuesti uinuda

Laps teeb uinakuid vaid vankris või kandevahendis, kuid sooviksid harjutada ka tubaseid uinakuid

Soovid muutusi teha omas tempos

49,00

Seminar laste une kohta päästis minu närvikava ja suhted mehega. Pärast nende nippide kasutuselevõttu magab mu aasta ja ühekuune öö läbi ilma ärkamata 11-12 tundi, varem võisime sellisest asjast vaid “und” näha, samuti on päevauned paigas ning ta uinub enamasti iseseisvalt, oma voodis, ilma nututa. Naudin nüüd emarolli hoopis enam ja ootan uue beebi sündi, sest tean juba ette, et sel korral läheb meil selle uneteemaga lihtsamalt.

– Sigrit

Jäin uneseminariga väga rahule – sain olemasolevatele teadmistele kinnitust ning uusi teadmisi ohtralt juurde. Oskan nüüd palju paremini aru saada oma lapse unest ning sellest, kuidas emana seda suunata saan. Kokkuvõttes võidame sellest nii mina kui ka laps. Olen südamest tänulik, et sellisel seminaril osaleda sain ning soovitan seda kõikidele värsketele vanematele, kes maadlevad uneprobleemidega.

– Marit

Kolmanda lapse vanematena olime laste une kohta üht-teist lugenud ja kogenud, ent Unehaldja seminar andis meile veel palju uut teadmist. Saime näiteks juurde tehnikaid ja enesekindlust, kuidas aidata lapsel õppida end uinumiseks rahustama. Seminari algusest peale oli näha, et Unehaldjas on pädev, valdab teemat süvitsi ja tal on väga palju jagada. Meeldis, et tal on erialane haridus ning ta käsitles teemat süsteemselt ja selgelt. Salvestuse järel saadetud kokkuvõtlik PDF-fail oli samuti meeldiv üllatus. Soovitame!

– Kristel

Unehaldjas on oma ala proff, kes teab, mida ta teeb ja teeb seda hea südamega ja soovist aidata unevõlas emmesid ja beebisid. Tean, et paljusid vanemaid hirmutab sõna “unekool”, kuid leian, et nende teadmised selles osas on puudulikud või pärinevad kallutatud allikast. Unekool ei pea tähendama lapse üksi nutma jätmist, et nuta kui tahad, aga me näeme alles hommikul- sugugi mitte. Unehaldja unekool ongi just selline, mis aitab õpetada beebisid iseseisvalt uinuma KOOS ema abiga. Sekkumine on täiesti lubatud ja okei. Jah sa võid võtta beebi sülle, jah sa võid teha talle pai, jah sa võid vaadata talle silma! Meetodeid on erinevaid ja kindlasti leiab iga ema omale sobiva. Mul on tohutult hea meel, et ma leidsin tee Unehaldjani, sest tema abiga sai beebi uinumine ja uni palju paremaks ja emmel on nüüd selle arvelt vaba aega ka!

– Triinu

Sain väga põhjaliku ülevaate beebide une parandamisest. Kui enne olid minu teadmised selles osas lünklikud (informatsiooni antud teemal leidub väga palju, kuid palju on ka vastuolusid ja nüansse), siis sealt leidsin vastused oma küsimustele ja kõhklustele. Omandatud teadmiste rakendamine päästis minu randmed ja selja, mis olid rohkest ja pidevast kussutamisest üles ütlemas. Tänu sellele on minu lapse ja ka minu enda uni oluliselt paranenud ning mul ei teki enam ärevust õhtuse magamapaneku eel. Samuti sain tagasi aja iseendale ja mehele.

– Liisi

Olime pool aastat väga hädas beebi lühikeste päevaunedega, mis kestsid vaid 30-45 minutit, ning magama panekuga, mis tähendas meie jaoks pikka nuttu ja kussutamist. Tänu unekeskkonna loomise soovitustele, päevakavadele ja rahustamismeetodile, saime beebi uned 1-2 tunni pikkusteks ja seitsmendaks elukuuks magas beebi öösiti 11 tundi järjest kordagi ärkamata. Meie jaoks oli kõige raskem otsus- kas teha unekooli või mitte, kuid täna võin öelda, et selle tulemusena paranes meie beebi uni ja ärkveloleku kvaliteet ning meie vanematena saime samuti palju rohkem oma aega, mis aitas suhet tervena hoida.

– Diana

läbi omas tempos

Meie populaarseim veebiseminar on nüüd veebikursuse kujul, mis koosneb peatükkidest ning mida saad mugavalt läbida omas tempos.

Regulaarsed rühmakõned

Selleks, et saaksid vastused kursust läbides tekkivatele küsimustele, on Sul võimalik osa võtta mitu korda kuus toimuvatest rühmakõnedest. Ilma lisatasuta!

Piiramatu ligipääs

Kursus on Sulle kättesaadav seni, kuni me seda pakume. Sinu ligipääs ei aegu kunagi! Samuti on Sul alati võimalik osa võtta rühmakõnedest. Nii saad kursusest alati abi, kui seda vajad!

Beebi une Käsiraamat

Kogu kursuse materjal ning lisamaterjalid on koondatud põhjalikku PDF käsiraamatusse, mis on allalaetav ning jääb Sulle igaveseks.

BOoNUS! Videoloeng "Imetamine & uni"

Imetamise ja une seostele keskendunud eriseminari salvestuse järelvaatamine. Seminari viis läbi Unehaldjas Eliana.

BOoNUS! Videoloeng "Enese ja lapse toetamine leebe unekooli läbiviimisel""

Leebe unekooli läbiviimisele keskendunud eriseminari salvestuse järelvaatamine. Seminari viis läbi Unehaldjas Kerli.

Kursuse ülesehitus:

N

Sissejuhatus

– kes ma olen?
– une olulisus

N

Une füsioloogia ja areng

– kuidas und kehas reguleeritakse?
– une areng esimesel eluaastal
– väsimuse märgid ja üleväsimus
– arengulised uneregressioonid
– motoorse arengu hüpped ja uni
– eraldatuse ärevus ja uni
– muud und mõjutavad tegurid
– kiindumus ja uni

N

Unekeskkond

– und soodustava keskkonna loomine
– sobiva mahamiskoha valik
– siirdeese ehk kaisukas
– uinakud vankris, kandevahendis ja voodis

N

päevakava

– unevajadus ja ärkvelolekuajad 4-24-kuuselt
– toitumine ja söötmised päeval
– eakohase päevarütmi kujundamine
– näidispäevakavad
– uinakute vähendamine ehk kuidas toime tulla uinaku üleminekutega
– öine söötmine ja selle vähendamine või võõrutamine

N

Uneharjumused

– mis on uneassotsiatsioonid ja kuidas need und mõjutavad?
– lutiga või lutita?

N

Leebe unekool

– mis on leebe unekool?
– kuidas last leebelt muutusteks ette valmistada?
– unerituaali kujundamine
– leebe unekooli meetodid
– unekooli protsess
– lühikeste uinakute probleem
– kuidas muuta liigvarast ärkamist
– sagedasemad komistuskivid ja kuidas nendega toime tulla
– abistavad tehnikad

Kursust viib läbi magistrikraadiga psühholoog ja unenõustaja Hanna Saar, kes on individuaalselt töötanud enam kui 150 perega, aidates vanematel mõista lapse uneprobleemide põhjuseid ning leida lahendused, mis aitavad kogu perel paremini magada. Ta on 3 tütre ema ning omal nahal tundnud nii magamata ööde rasket koormat kui ka uneteadmiste võimsat mõju. Olles unenõustaja abiga lahendanud oma esimese lapse kuid kestnud uneprobleemid, otsustas ta ka ise unenõustaja koolituse läbida, et olla toeks teistele sama kurnatud emadele.

49,00

Часто задаваемые вопросы

Kas pean tingimata lapsele unekooli tegema?

Ei. Unekooli kasutatakse enamasti mitteabistavate uneassotsiatsioonide võõrutamiseks. Paljude uneprobleemide, mida oma praktikas näeme, põhjuseks on tegelikult aga üleväsimus, kaootilised uinakumustrid ja söögiajad, või lihtsalt rutiin, mis ei vasta lapse arengufaasile ega füsioloogiale. Selliseid asju saab hõlpsasti muuta ilma igasuguse unekoolita. Kursus annab Sulle teadmised, kuidas oma lapse und terviklikult hinnata ning oskused igat aspekti eraldi muuta. Nii saad muutusi teha endale ja lapsele sobivas tempos.

Могу ли я по-прежнему спать с ребенком?

AAP (Ameerika Lastearstide Ühing) soovitab lapsega ühes ruumis, kuid eraldi pinnal magada, kuni beebi on vähemalt 6 kuud vana ning võimalusel terve beebi esimese eluaasta. Samas on uuringud näidanud, et toa jagamine beebiga peale 6.elukuud võib mõjuda halvasti beebi unekvaliteedile. Meie soovitus on jagada beebiga tuba esimesed 6 kuud ning siis igakuiselt (kuni beebi aastaseks saamiseni) uuesti olukorda hinnata. 

Kursus annab Sulle meetodi nii juhuks, kui soovid jätkata lapsega samas toas magamist, kui ka juhuks, kui soovid lapse üle viia eraldi tuppa magama.

*Olenemata, kus laps magab – koos vanemaga, samas ruumis või eraldi toas –  järgi alati turvalise une nõuandeid ja juhiseid. 

Kas õpetatavad meetodid on nutukool?

Arusaadavalt tekitab sõna “unekool” vanemates hirmu ja vastumeelsust, sest kogu internet on täis vastakaid arvamusi unekooli mõjude kohta.

Nutukooli all peetakse enamasti silmas vanakooli meetodeid, mis sisaldasid lapse väga pikaks ajaks üksi nutma jätmist. Rapid extinction ehk pane laps voodisse ja mine tagasi alles hommikul, on iganenud ja ebavajalik ning me ei toeta selle kasutamist. Samuti ei kasuta me oma töös Ferberi meetodit.

Meie kasutatavad ja ka kursuses käsitletavad meetodid kategoriseeritakse leebe unekooli ehk gentle sleep training meetodite hulka. See tähendab, et kogu protsessi vältel on Sul võimalik oma last toetada ja lohutada ning temaga kontaktis olla. Samuti ei ole vajalik lapse üksi jätmine ükskõik kui pikaks perioodiks, kui see Sinus ebamugavust tekitab.

Kui kaua on mul aega kursuse läbimiseks?

Sinu ligipääs kursusele EI aegu kunagi! See tähenab, et senikaua, kuni me antud kursust pakume, säilib ka Sinu ligipääs. 

Kursuse liikmena saad automaatselt ka kõik edaspidised uuendused ja lisandused kursuse materjalile.

Seminari pdf lisamaterjalid on allalaaditavad ning jäävad Sinuga igavesti.

Käsiraamatu PDF ei avane.

Kui püüad pdf’i avada mobiilivaates, siis võib juhtuda, et see tõesti ei avane. Palun lülitu ümber desktopile ning ava materjalid seal. Kui ka desktopi vaates pdf ei avane, võta palun meiega ühendust aadressil info@unehaldjas.ee ning kirjuta emaili pealkirjaks “Kursuse pdf ei avane”.

Minu laps on 3-kuune. Kas peaksin valima vastsündinu seminari või 4-24-kuuste veebikursuse?

12-20. nädalaste beebide puhul on sageli tarvis lapse vajadusi individuaalselt hinnata, kuna tegemist on perioodiga, mil toimub palju erinevaid muutuseid nii unes, kui lapse motoorses ja kognitiivses arengus, mis omakorda määravad selle, millist lähenemist on mõistlik kasutada.

Äsja 3-kuuseks saanud lapse puhul vali pigem vastsündinu seminar, kohe 4-kuuseks saava või saanud beebi puhul sobib juba beebi ja väikelapse veebikursus.

Vajadusel konsulteeri individuaalselt unenõustajaga oma lapse uneplaani osas. Selleks saad kasutada seminarijärgset tuge.

Mis saab siis, kui mul on pärast kursuse läbimist veel küsimusi?

On täiesti loomulik, et kursust läbides tekib Sul lisaküsimusi. Selleks, et kõik Sinu küsimused saaksid vastuse, on kursuseliikmetele avatud regulaarsed Zoomi rühmakõned. Enamasti toimuvad need kord nädalas, kuid mitte harvemini kui 2 korda kuus.

Kui tunned, et tahaksid nõustajaga individuaalselt oma lapse une plaani üle vaadata, on Sul võimalik broneerida järeltoe pakett või ühekordne unekonsultatsioon.