• ESILEHT
  • NÕUSTAMINE
    • Esmakonsultatsioon
    • Первичная консультация (RUS)
    • Vastsündinu
    • Beebi/Väikelaps
    • Mudilased
    • Nõustamise järeltugi
  • SEMINARID & KURSUSED
    • Puhanud Põnni Päevakavad (veebikursus)
    • UUS! Beebi ja väikelapse uni (veebikursus)
    • Vastsündinu seminar (0-4 kuud)
    • Järeltoe võimalused
    • Бесплатная видео лекция
  • TASUTA VEEBILOENG
  • BLOGI
  • MEIST
    • Tutvu
    • Kontakt
  • LOGI SISSE
  • RU

Kuidas unekooli läbi viia?

Back to
Mõned kuud tagasi, kui viimati vastsündinute tee Mõned kuud tagasi, kui viimati vastsündinute teemat puudutasime, küsisin teilt, kas kasutate/kasutasite oma beebiga vastsündinueas mähkimist ja kui ei, siis miks. Väga paljud teist tõid välja, et mähkimine tundub beebile piirav ning näib “ameerikaliku” trendina. 

Tegelikkuses on lapse teki sisse mähkimine tuhandeid aastaid vana praktika. Esimesed vihjed mähkimispraktikale pärinevad Wikipedia kohaselt 4000-4500 aasta tagusest Kreekast.

Beebisid on mähitud erinevatel viisidel ja põhjustel maailma eri paigus  aastatuhandeid, kuid see praktika vajus unustusehõlma 17.sajandi paiku, kui tolleaegsed arstid seda tugevalt kritiseerima asusid. Peamiselt sel põhjusel, et mähiti väga tugevalt ja pikalt, mis piiras lapse vaba liikumist ja arengut.

Mähkimine tegi oma comeback’i eelmise sajandi lõpus, kui nähti, et mähitud beebid magavad selili asendis paremini kui mähkimata beebid (seda tähelepanekut toetavad ka mitmed uurimused). Selili asend on aga oluline imiku äkksurma sündroomi riski vähendamiseks.

Meie oleme oma praktikas näinud, et mähkimisest on vastsündinu une toetamisel tõepoolest palju abi.

⭐️Mähkimine aitab rahutut last maha rahustada (koos teiste toetavate võtetega, millest vastsündinu une seminaril täpsemalt räägime)

⭐️Soodustab kiiremat ja kergemat uinumist

⭐️Aitab kaasa pikematele uinakutele

⭐️Ei piira beebi arengut, kui mähkida korrektselt ning vaid une ajaks

⭐️Kaasaegsed mähkimisvahendid (venivad tekid ja mähkimiskotid) erinevad oluliselt traditsioonilisest piiravast mähkimisest, võimaldades last mähkida turvaliselt ja tervislikult

‼️ MÄHI LAPS ALATI TURVALISELT!

⭐️Palava ilmaga jälgi, et laps ei kuumeneks üle (mähi paljalt ja/või õhukesse mähkimisvahendisse)

⭐️Lapse jalad peavad saama minna konnaasendisse, seega mähis on tugevam ümber rindkere ja lõdvem puusade ümber

⭐️Mähkimisteki ots on kindlalt mähise vahele keeratud, et laps ei rahmeldaks mähist lahti ning mähkimistekki endale näo peale ei tõmbaks (võib kasutada ka mähkimiskotti vms mähkimisvahendit)

⭐️Mähitud laps aseta alati voodisse SELILI asendis!

Kuidas Sina mähkimisse suhtud? Storides saad mähkimise kohta ka küsimusi esitada.

#unehaldjas #beebiuni #9kuud #beebi #vanemlus
Kas Sinu lapsel on oma unelaul? Isegi kui karu on Kas Sinu lapsel on oma unelaul?

Isegi kui karu on kõrva peale astunud, võid oma lapsele unelaulukest joriseda. 

❤️ Unelaulust saab positiivne uneassotsiatsioon, mis tähendab, et see soodustab lapse uinumist. Laps seostab seda uinumisega ja peagi märkad, kuidas ta unelaulu ajal Sulle peakest õlale sätib ja silmalaud nagu võluväel hirmus raskeks muutuvad.

Mina (lauljana) olen loonud igale oma lapsele tema päris isikliku unelaulu, mida olen laulnud esimestest elupäevadest saati. Esimese lapsega oli see mul juba enne tema sündi valmis ja nii on ta laulukest kuulnud juba esimesest päevast alates. Ta on nüüdseks 6-aastane ja kui tal uni õhtul tulla ei taha, palub ta alati, et laulaksin veelkord tema unelaulu, sest see aitab alati.

Kas Sinu lapsel on oma unelaul?
🎁KINGILOOS! Juulikuu lõpetuseks on paslik teh 🎁KINGILOOS!

Juulikuu lõpetuseks on paslik teha üks vastsündinu teemaline kingiloos. Selleks oleme seljad kokku löönud kodumaise brändi @svadelbaby 'ga, kes valmistab mõnusalt pehmeid bambusest mähkimislinasid. Muide, nad kaasasid oma tootearendusse ka meid, nii et võid kindel olla, et tegemist on ühe väga hea mähkimisvahendiga.

Loosis on:

😴Vastsündinu une seminar 

💁🏻‍♀️Ühekordne 45-minutiline unekonsultatsioon

👶🏼Svadeli mähkimislina

LOOSIS OSALEMISEKS:

⭐️Jälgi nii @unehaldjas kui @svadelbaby kontosid

⭐️Märgi kommentaaridesse vähemalt üks sõber, kellel samuti oleks sellisest kingitusest rõõmu (iga kommentaar on lisahääl loosikastis).

Võitja loosime välja pühapäeval, 31.juulil!

#kingiloos #vastsündinu
#unehaldjas
#svadel
Kui oled kuulnud meid rääkimas heade uneharjumus Kui oled kuulnud meid rääkimas heade uneharjumuste kujundamisest sünnist saati, siis võib Sul õigustatud küsimus “Kas vastsündinu eas tehakse ka unekooli?”

🛑 Vastus on kindel EI! 

Unekooli alla kuuluvad erinevad (leebed) meetodid, mille eesmärk on harjutada laps iseseisvalt uinuma. Kuna aga vastsündinu (0-3 kuud) närvisüsteem on veel väga ebaküps ja seega vajab ta sageli uinumisel abi, siis ei tee me kindlasti vastsündinu eas suuri ponnistusi selleks, et laps hakkaks tingimata ise uinuma.

Küll aga võib ise uinumine (kui laps on selleks valmis) tulla iseenesest heade uneharjumuste kujundamise tulemusel.

Mida me siis üldse vastsündinu seminaril õpetama, kui mitte last ise uinuma? Ka see on täiesti õigustatud küsimus.

Siin on mõningad teemad, millest seminaril põhjalikult räägime:

💤 Milline on une areng vastsündinueas ning kuidas see praktiliselt Sinu lapse und mõjutab. (Nt kas teadsid, et koolikute põhjus teisel elukuul võib olla puudulik melatoniin, mida laps ise veel ei tooda, aga mis hõlbustab uinumist ning lõdvestab soolestiku lihaseid?)

🥱 Kuidas mõista oma lapse väsimuse-, nälja- ja muid signaale, et paremini vastata oma lapse tegelikele vajadustele (nii on rahulikum beebi garanteeritud).

🛏 Kuidas toetada oma lapse paremat und loomulikult läbi unekeskkonna ja päevarütmi

😴 Millised on realistlikud ootused unele erinevatel elunädalatel (sh eakohased ärkvelolekuajad ja näidispäevakavad)

🧸 Praktilisi meetodeid nii nutuga toimetulekuks, lapse rahustamiseks, kui ka uinumise hõlbustamiseks.

👶🏼 Praktilisi nõuandeid heade uneharjumuste loomiseks, et vältida hilisemaid uneprobleeme.

Kui oled juba meie seminari vaadanud, anna kommentaarides märku, mis oli Sinu jaoks kõige huvitavam teema. Kui Sa ei ole veel seminari vaadanud (soodushind kehtib juuli lõpuni), siis millise teema kohta tahaksid kindlasti teadmisi saada?

P.S! Salvestatud storide alt leiad 2 mullikest, kus jagan oma päeva oma pisitütrega kui ta oli 3- ja 9-nädalane.
Kuidas aidata vastsündinut üleväsimuse korral? Kuidas aidata vastsündinut üleväsimuse korral? Kuidas aidata tal pikemalt magada või kiiremini uinuda?

Esimestel elukuudel on kerge sattuda üleväsimuse nõiaringi, eriti kui Sinu laps ei jää väga kergesti magama, maadleb muude probleemidega, mis und segavad (refluks, gaasivalud) või kui Sul on raske aru saada, millal Su laps väsinud on.

Siin mõned nõuanded, kuidas üleväsimusest võitu saada ja uinumist kiirendada:

⏰ Jälgi lapse eakohaseid ärkvelolekuaegu! See aitab Sul sedastada, millal Su laps on väsinud. Pea meeles, et meie seminarimaterjalides ja päevakava veebikursusel toodud vahemikud on orientiirid ja alati peab neid vaatama koostöös lapse väsimusemärkidega. Kui Sul on hetkel lapse unega probleemid, alusta pigem lühemast ärkvelolekuajast! Alaväsinud last on siiski kergem magama panna kui üleväsinud beebit.

🥱 Jälgi lapse väsimuse märke ja püüa alustada magama panekut õigel ajal. See tähendab, et niipea, kui näed esimesi väsimusemärke, sättige magama minema. Üks peamisi vigu, mis tehakse, on see, et hakatakse last magama panema siis, kui ta juba väsimusest nutab.

🤱🏻 Kui on mingi koht, kus beebi kõige tõenäolisemalt pikemat uinakut teeb, kasuta seda, et pakkuda lapsele vähemalt üks pikk uinak päevas, ideaalis tema päeva keskmise uinakuna. Kui sellist kohta ei ole, proovi 1-2 uinakut päevas pikendada ehk last 15-20 minutit uuesti magama saada, enne kui uinaku lõppenuks loed.

🛏 Optimeeri lapse unekeskkond! Vaata meie unekeskkonna story highlighti, et selle kohta rohkem infot saada. Kuigi beebi ei tooda kuni umbes 8.elunädalani ise melatoniini, võib pimendamisest siiski uinumisel abi olla, et aidata lapsel väliseid stiimuleid välja lülitada.

Täpsemalt räägime kõikidest nendest aspektidest oma vastsündinu une seminaril. Seda on Sul võimalik iga kell salvestusena järele vaadata. Muide, seminari salvestus on varustatud timestamp linkidega alateemade juurde, et hõlbustada vaatamist. 🌟JUULI LÕPUNI SOODUSHIND! 🌟

#unehaldjas #beebiuni #9kuud #paremuni #pisibeebi
Mõned vanemad, kes meie kontot jälgivad, on tund Mõned vanemad, kes meie kontot jälgivad, on tundnud muret selle üle, kas nad tekitavad lapsele halva harjumuse, kui lubavad tal esimestel kuudel süles magada või rinnal uinuda. 

EI! ❤️ Esimesel paaril elukuul ei ole üldse vaja muretseda sellepärast, et me midagi ära rikuks. Heade uneharjumuste loomine saab käia käsi-käes nii rinnal uinumise, magama kiigutamise kui kontaktuinakutega. Viimastest räägingi täna lähemalt.

⭐️KONTAKTUINAKUD ⭐ ehk kui laps magab süles või kõhukotis (kontaktis sinuga), on suurepärane viis anda lapsele rohkelt lähedust, veeta aega nahk-naha-vastu kontaktis ning saavutada pikemaid uinakuid perioodil, mil laps veel ise oma unetsükleid ühendada ei suuda.

Terve päev diivanil, beebi süles, istuda või last kõhukotis kanda ei jaksa vist enamus meist. Seega, on hea tasakaalustada kontaktuinakud uinakutega voodis või kärus. 

😴 Meie soovitus on harjutada 1-2 uinakut päevas voodisse. Nii muutub voodi lapse jaoks harjumuspäraseks unepesaks ning tal on hiljem kergem seal ka pikka uinakut teha.

😴 Kõige kergem on reeglina voodis saavutada esimest ja teist uinakut, kuid jälgi oma last ja tema mustreid. Mõne lapse jaoks on just kolmas uinak esimestel nädalatel see kõige lihtsam, aga üldiselt on õhtused uinakud keerulisemad kui päeva esimeses pooles.

👶Kus Sinu laps esimestel nädalatel kõige sagedamini magas? Jaga oma kogemust kommentaarides!

#unehaldjas #vastsündinu #beebiuni #9kuud #lapseuni #vanemlus
JÄLGI MEID INSTAGRAMIS
  • Privaatsuspoliitika
  • Müügitingimused
  • Kontakt
Kasutades meie veebilehte, nõustud küpsiste kasutamisega ja isikuandmete töötlemise tingimustega nagu on kirjeldatud meie Privaatsuspoliitikas. Küpsiste sättedNÕUSTUN
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT
Login
Accessing this kursus requires a login. Please enter your credentials below!

Lost Your Password?
Register
Don't have an account? Register one!
Register an Account