Puhanud Põnni Päevakavad

Täielik ülevaade 3-36-kuuste laste eakohasest päevarütmist

Puhanud Põnni Päevakavad

Täielik ülevaade 3-36-kuuste laste eakohasest päevarütmist

Need lihtsalt järgitavad päevakavad aitavad Sul:

Luua lapsele eakohase päevaplaani,

mis soodustab pikemaid uinakuid ja terviklikku ööund

Leida parimad ajad päevasteks uinakuteks

ning läbida üleminekud ühelt päevakavalt teisele sujuvalt.

Omandada lihtsad ja efektiivsed meetodid lapse rahustamiseks

rahulikumate ööde ja päevade tarvis

Ajastada lapse söögiaegu

ning muuta öiste söötmiste võõrutamine lihtsamaks. 

järgida lapse bioloogiat ning väsimuse märke,

et ennetada üleväsimust ning vähendada uneaja vastu võitlemist

Sünkroniseerida erinevas vanuses laste päevarütmi,

et tagada iseendale päeva jooksul vähemalt üks hingetõmbepaus

Osta Puhanud Põnni Päevakavad siit

24,00

Päevakavad sisaldavad:

N

soovituslikke päevakavasid igale vanusele, mis vähendavad igapäevast pimesi katsetamise stressi- järgiproovitud, tõestatud, sadade beebide puhul toimivad päevaplaanid!

N

vajalikku teavet lapse erinevate aregnufaaside kohta, et mõista beebi muutuvaid vajadusi, tulla toime uneregressioonidega ja seljatada väljakutseid und kaotamata

N

näpunäiteid päevakavade sobitamiseks oma pere rutiini ja vajadustega

N

abistavaid võtteid, kuidas last päevakavaga harjutada ka siis, kui ta varemalt sellest keeldunud on

Päevakavad sisaldavad:

N

soovituslikke päevakavasid igale vanusele, mis vähendavad igapäevast pimesi katsetamise stressi- järgiproovitud, tõestatud, sadade beebide puhul toimivad päevaplaanid!

N

vajalikku teavet lapse erinevate aregnufaaside kohta, et mõista beebi muutuvaid vajadusi, tulla toime uneregressioonidega ja seljatada väljakutseid und kaotamata

N

näpunäiteid päevakavade sobitamiseks oma pere rutiini ja vajadustega

N

abistavaid võtteid, kuidas last päevakavaga harjutada ka siis, kui ta varemalt sellest keeldunud on

Rachael aitas mul kohandada beebi ärkveloleku- ja toitmise aegu, et päriselt tema und parandada.

Caroline, tänulik ema Kanadas

Kõige tähtsam näpunäide, mis ma Rachaelilt sain, olid eakohased ärkveloleku ajad uinakute vahel. Nende kasutamine muutis mu päevad palju lihtsamaks.

Ellen, rahulik emme Šveitsis

Minu väiksel tütrel on lõpuks kindel päevaplaan, magab öösel 12 tundi ja uinub päeval täiesti iseseisvalt!

Tiffany, tänulik ema Hiinas

Kõige olulisem asi, mida ma õppisin oli see, mis on bioloogiliselt minu lapse une jaoks eakohane.

Sara, enesekindel emme Ameerik Ühendriikides

Minu pisipojal läheb tänu Teie päevakavadele nii hästi! Ta sööb paremini ja magab korralikult nii päevastel uinakutel kui öösel.

Sara, õnnelik ema Ameerika Ühendriikides

Päevakavad sobivad Sulle ideaalselt, kui:

Sul on üks või mitu last vanuses 3-36 kuud

Soovid lapsele luua püsivat, kuid samas paindlikku rutiini

Oled tüdinenud pimesi katsetamisest ja soovid lihtsalt järgitavat, efektiivset juhendit lapse une parandamiseks

Osta Päevakavad omale siit:

24,00

Korduma Kippuvad Küsimused

Kas päevakavad sisaldavad unetreeningut?

Ei. Unetreeningut kasutatakse enamasti halbade uneassotsiatsioonide võõrutamiseks. Paljude uneprobleemide põhjuseks, mida oma praktikas näeme on tegelikult aga üleväsimus, kaootilised uinakumustrid ja söögiajad, või lihtsalt rutiin, mis ei vasta lapse arengufaasi ega bioloogiaga. Selliseid asju saab hõlpsasti muuta ilma igasuguse unekoolita. Selleks on lihtsalt vaja õigeid abivahendeid. Seetõttu olemegi loonud Puhanud Põnni Päevakavad – et lihtsalt ja efektiivselt anda edasi kogu vajalik tarkus laste unest, ilma igasuguse unekooli vajaduseta.

Kas ma saan endiselt beebiga koos magada?

AAP (Ameerika Lastearstide Ühing) soovitab lapsega ühes ruumis, kuid eraldi pinnal magada, kuni beebi on vähemalt 6 kuud vana ning võimalusel terve beebi esimese eluaasta. Samas on uuringud näidanud, et toa jagamine beebiga peale 6.elukuud võib mõjuda halvasti beebi unekvaliteedile. Meie soovitus on jagada beebiga tuba esimesed 6 kuud ning siis igakuiselt (kuni beebi aastaseks saamiseni) uuesti olukorda hinnata. 

Meie kogemus sadade perekondadega näitab, et vanemate kohalolu võib beebi und peale 6.elukuud segama hakata, mistõttu soovitame mõnikord beebi selles vanuses eraldi tuppa magama panna. Siiski oleneb palju siinkohal lapse temperamendist – ka ühe pere lapsed vajavad sageli erinevaid lähenemisviise. Mõned beebid magavad magusat und just vanemaga koos magades, teisi häirib kellegi kohalolu ning nad vajavad rohkem omaette olemist. Kus laps magab on igal juhul Sinu otsus – meie eesmärk on läbi unekooli lapse uni võimalikult sügavaks ja kvaliteetseks muuta. Ükskõik, kus ta ka ei maga.

*Olenemata, kus laps magab – koos vanemaga, samas ruumis või eraldi toas –  järgi alati turvalise une nõuandeid ja juhiseid. 

Kas lapse magama kandmine on endiselt lubatud?

0-4 kuu vanused beebid magavad sageli kõige paremini, kui neid kandelinas kantakse. Kuid alates 5. elukuust võivad valgus, liikumine ja kiiresti vahelduv unekeskkond põhjustada lühikeste uinakute tegemise harjumuse. See omakorda võib aga tähendada vähem taastavat, sügavat und; üleväsimust ja tihedamat öist ärkamist. Seetõttu julgustame vanemaid panema beebi pikka päevaund magama kodus ja omas voodis, mitte kandelinas/kotis või kärus. 

Kuna me oleme ka ise emad, saame väga hästi aru, et on oluline olla päevaplaanis paindlik, eriti kui kodus on kasvamas mitu last. Puhanud Põnni Päevakavad aitavad Sul päevi struktureerida nii, et lapsele eakohase graafiku kõrvalt jääb paindlikkust ajaga mängida nii palju, kui vähegi võimalik. Näiteks, olenevalt lapse vanusest võivad olla vajalikud lühikesed uinakud hommikul ja pärastlõunal – neid uinakuid on lihtne läbi viia kodust eemal ja/või beebit magama kandes.

Aga mis saab siis, kui vajan personaalset abi?

Kui tunned, et vajad lisaks päevakavadele ka individuaalset abi oma lapse une parandamiseks, soovitame üks-ühele unenõustamist meie kvalifitseeritud nõustajatega. “Tubli Tuduja” nõustamispakett on Unehaldja veebipõhine unenõustamisteenus. Rohkem infot 4-24-kuuste laste individuaalnõustamise kohta leiad SIIT ja üle 2-aastaste laste nõustamise kohta SIIT.

Ma olen ka varem püüdnud lapsele päevarütmi luua, kuid tulutult. Kas nendest päevakavadest on abi?

Jah. Me oleme kasutanud Puhanud Põnni Päevakavasid, et aidata sadu perekondi, kes on Sinuga samas paadis. Kõige parem nende rutiinide juures on see, et need on pigem päevase rütmi loojad, kui kindlad plaanid – Sa saad neid kasutada kas täpselt nii, nagu kirjas, või modifitseerida neid nii, et need sobiksid Sinu perekonna vajadustega. Sellisel juhul on lihtsalt oluline silmas pidada eakohaseid ärkvelolekuaegu, et vältida lapse üleväsimist ning soodustada hea ööune magamist. Lisaks sellele on Päevakavades kirjas hulgaliselt näpunäiteid, mida on lihtne igas vanuses lapse puhul järgida – näiteks, kuidas edukalt tutvustada unerituaali, tulla toime une arenguga, kuidas luua unekeskkond, mis lapse und soodustab ja palju muud.

Meie perel on palju kokkulepitud asjaajamisi. Kas me saame ikkagi päevakavasid kasutada?

Mõistame ja teame vanematena, et elus on asju, mida ei saa jätta ajamata. Lõppude lõpuks ei ole meil võimalik päev otsa kodus olla ja uinakuid läbi viia! See on ka üks põhjustest, miks me Puhanud Põnni Päevakavad välja töötasime – et luua ja säilitada päevas nii palju paindlikkust, kui võimalik, et saada vajadusel kodust lahkuda ning teada sealjuures, kuidas lapse päevaplaani kohaselt mugandada. Siiski, beebid ja väikelapsed vajavad reeglina teatavat korrapärasust, seega ei ole uinakute vahelejätmine või nende ebaregulaarsus pikas perspektiivis kasulik. See võib sageli kaasa tuua lapse une üleüldise halvenemise ning muuta uneprobleemide parandamise ääretult keeruliseks.

Kas päevakavad lahendavad minu lapse uneprobleemid?

Kui Sa ei koge 2-3 nädala jooksul peale Päevaplaanide püsivat järgimist lapse une paranemist, või olukord hoopis halveneb, võib probleemiks olla mõni päevaplaani väline faktor (nt. halb uneassotsiatsioon), mis takistab uuel päevarütmil toimimast. Sellisel juhul uuri lähemalt meie uneseminaride või individuaalnõustamise kohta (lingid leiad ülalt menüüst).